Header Ads Widget

Ticker

6/recent/ticker-posts

Pubg band in India -in assamese


পাবজি ম ' বাইল, ভাৰতৰ এখন বিশেক কৈ Single লৰাৰ জনপ্ৰিয় খেল, আজি চৰকাৰে চীনৰ সৈতে লাডাখত নতুন চিন্তাৰ বাবে ব্লক কৰা 118 টা চাইনিজ এপৰ ভিতৰত এটা আছিল pubg । ভাৰতৰ সাৰ্বভৌমত্ব আৰু অখণ্ডতা, ৰক্ষা আৰু সুৰক্ষাৰ স্বাৰ্থত এই পদক্ষেপ আছিল, চৰকাৰে এক বিবৃতি যোগে কৈছে । ৰিপোৰ্ট মতে, Tencent Holdings Limited ৰ ভিডিঅ ' গ্ৰেম PUBG মোবাইল বিশ্বৰ শীৰ্ষ পাঁচটা স্মাৰ্টফোন গেমত 734 মিলিয়ন ডাউনলোড থকা হৈছে । খেলখন দৈনিক 13 মিলিয়ন ব্যৱহাৰকাৰীৰ মাজত দেখা যায়
 ইলেক্ট্ৰনিকচ আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য প্ৰযুক্তি আৰু সুৰক্ষা ব্যৱস্থা ৰ অধীনত বন্ধ কৰা হৈছে দেশৰ সাৰ্বভৌমত্ব আৰু অখণ্ডতা আৰু অখণ্ডতাৰ বাবে l
দেশৰ শেহতীয়া চীনা এপসমূহ বন্ধ কৰিবলৈ বুধবাৰে ইটি মন্ত্ৰালয়ে এক প্ৰেছ বিবৃতি ঘোষণা কৰিছে । বিবৃতিটোৱে কৈছে যে বিভিন্ন উৎসৰ পৰা কেইবাটাও অভিযোগ পোৱাৰ পাছত, কেইবাটাও মোবাইল এপ্পৰ অপব্যৱহাৰ কৰাৰ লগতে চাৰ্ভাৰলৈ ব্যৱহাৰকাৰী ডাটা চুৰি আৰু অপ্ৰয়োজনীয় লেনদেনৰ বিষয়ে কেইবাটাও প্ৰতিবেদন । এণ্ড্ৰইড আৰু আইঅ ' এছ প্লেটফৰ্মত উপলব্ধ ভাৰতৰ বাহিৰত স্থান পাবলৈ ।
'' ভাৰতীয় চাইবাৰ ক্ৰাইম সমন্বয় কেন্দ্ৰ, গৃহ মন্ত্ৰালয়েও এই অপদাৰ্থ এপসমূহ ব্লক কৰাৰ বাবে সম্পূৰ্ণ পৰামৰ্শ প্ৰেৰণ কৰিছে । একেদৰে, ভাৰতৰ সংসদত বাহিৰৰ আৰু ভিতৰৰ দুয়োপাৰে ভিন্ন প্ৰতিনিধিৰ দৰে বিপার্তিছান চিন্তন আছে ।

Post a comment

0 Comments