Header Ads Widget

Ticker

6/recent/ticker-posts

Google ত কেতিয়াও search নকৰিব নহলে জেললৈ যাব লগা হব পাৰে

 আজি কালি লোকসকলে Google ত সকলো search কৰে যাতে লোকচান সহ্য কৰিব লগা হয় । কাৰণ Google এটা search engine হয় যি আপোনাক search মতে এটা website লৈ যায় আৰু আপুনি সেই তথ্য তাৰ পৰা পায় কিন্তু Google আচলতে ই এটা site হে । তাই শুদ্ধ আৰু ভুলো হ ' ব পাৰে । আৰু Google search কৰিলে Google search ৰ ওপৰত আইনী সমস্যা হব পাৰে ।


প্ৰথম কথা আপুনি আপোনাৰ বেংকৰ ৱেবছাইট Google ত Search নকৰে আৰু যদি কৰে তেন্তে আপোনাৰ বেংকৰ ৱেবছাইটটো সদায় মনত ৰাখিব কাৰণ আপুনি Google ত Search কৰিলে খৰধৰ কৰক । আহক আমি অনুসন্ধানৰ ফলাফলৰ প্ৰতি মন নিদি লিংকটো খুলি আপোনাৰ বেংক সম্পৰ্কীয় তথ্য এটা একে ধৰণৰ বেংক চাইটত ৰাখক, যিয়ে আপোনাক মাছ মৰাৰ ভুক্তভোগী বনাব পাৰে ।

Google ত search কৰিব নালাগে কোম্পানীৰ গ্ৰাহক কেয়াৰ নম্বৰ । বাঢ়ি অহা চাইবাৰ অপৰাধ মতে, বহুত ঠগ প্ৰবঞ্চক আছে যিয়ে ভুল গ্ৰাহকৰ কেয়াৰ নম্বৰ দি ভুৱা ৱেবছাইট বনাই, যিয়ে মানুহক অতি সোনকালে ইয়ালৈ আহে । যিকোনো app download কৰিব বিচাৰিলে সদায় Google Play store বা Apple ' s App store ৰ পৰা download কৰক Google ত search কৰি নহয়...

ডাঙৰ হোৱা শিশু নহয়তো অপৰাধৰ বিষয়ে সকলো সচেতন । শিশু পৰ্ণ চোৱা বা বনোৱা দুয়োটা অবৈধ কিন্তু Google ত এনেকুৱা বস্তু বিচাৰিলেও ৰেহাই পোৱা নাযায় । সোপাধৰাৰ ওপৰত চৰকাৰে অতি কঠোৰ নিয়ম প্ৰণয়ন কৰিছে কওকচোন, যাৰ মতে Google ত এনেকুৱা কথা search কৰিলে IP ঠিকনা চিনাক্ত কৰি পোনপটীয়াকৈ জেললৈ যাব লগা হব পাৰে । গতিকে ভুলতে search কৰি Google ত এনেকুৱা বস্তু নিদিব ।

Google ত How to abrot a Child  search নকৰিব । যদি আপুনি পৰিকল্পনা নকৰাকৈ গৰ্ভৱতী হয়, পোনপটীয়াকৈ ডাক্তৰৰ পৰামৰ্শ লওক । Google ত search কৰি Doctor হ ' বলৈ নাযাব । এনে কৰিলে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুত বিপদজনক হ ' ব পাৰে । গৰ্ভপাত কৰিম বুলি ভাবিছা যদি কোৱা, পোনপটীয়াকৈ ডাক্তৰৰ ওচৰলৈ যোৱা আৰু সুৰক্ষিতভাৱে গৰ্ভপাত কৰা । ডাক্তৰে কেতিয়াও আপোনাৰ পৰিচয় প্ৰকাশ নকৰে গতিকে গুগলত ডাক্তৰ মাষ্টাৰ নহ ' ব কাৰণ Google এ সকলো বস্তুৰ সমাধান কৰিব নোৱাৰে।

গৰ্ভপাত বাদ দি বেমাৰ হলে গুগল নুখুলিব । প্ৰায়েই এনেকুৱা হয় যে Google ত search কৰিলে কেঞ্চাৰৰ দৰে ভয়ংকৰ বেমাৰৰ লক্ষণ দেখা যায়, যাৰ পিছত টেনচন হয়, অলপ টকা খৰচ কৰি ডাক্তৰৰ ওচৰলৈ যায় । তেওঁলোকৰ পৰা উপদেশ লওক, গুগুলত search কৰিবলৈ আৰম্ভ নকৰিব । মই একমত যে গুগলে সকলো বিষয়ে তথ্য দিয়ে কিন্তু গুগলে সকলো বেমাৰ ভাল কৰিব নোৱাৰে ।

মানুহে প্ৰায়েই গুগুল কৰে যে ধেমেলীয়া বোমা কেনেকৈ বনাব লাগে যিটো কৰিব নালাগে, তোমাক বৰ বেয়াকৈ ফান্দত পেলাব পাৰে । HOW TO JOIN ISIS,HOW TO MAKE HOME MADE BOMB  ভুলতো এনেকুৱা বস্তু google ত search নকৰিব । কওকচোন এনেকুৱা বস্তু বিচাৰি পালে পুলিচে ধৰিব পাৰে আৰু এইটোও হৈছে । ভাৰতত এনেকুৱা কোনো ঘটনা প্ৰকাশ পোৱা নাই আৰু ভাৰতত এনেকুৱা কাণ্ডৰ প্ৰথম অভিযুক্ত হোৱাটো আমি নিবিচাৰো ।

Google ত কেতিয়াও 'Google search' নকৰিব হাঁহিব কিন্তু সঁচা দেই এই পৃথিৱীৰ বেছিভাগ মানুহেই গুগলৰ ক্ৰোম ব্ৰাউজাৰ ব্যৱহাৰ কৰে । বহুত মানুহে ক্রোম খুলে হয় তাৰ পিছত ওপৰৰ বাৰত google.com লিখে । তাৰপাচত এটা পৃষ্ঠা খুলি দিয়ে । আৰু তাৰপাচত তেওঁলোকে যি বিচাৰিব লাগে সেইটো টাইপ কৰে । ভাই । ক্ৰোম পেজত ওপৰত বনোৱা বাৰটোও গুগলৰ চাৰ্চ বাৰ । তাত লিখক বা গুগলৰ ঘৰত যাওক আৰু লিখক, সমান ।

Post a comment

0 Comments