Header Ads Widget

Ticker

6/recent/ticker-posts

Gmail পাছৱৰ্ড কেনেকৈ Change কৰিব ! How to change Gmail Password


আজিৰ সময়ত পাছৱৰ্ড সলনি কৰিবলৈ বৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ, কাৰণ যদি আপুনি চিড়  দিনৰ বাবে একেটা পাছৱৰ্ড ৰাখি থাকে, তেন্তে আপোনাৰ পাছৱৰ্ড হেক হোৱাৰ বিপদ ' পাৰে, সেয়েহে এই ' ষ্টত আমি আপোনাক Gmail password কেনেকৈ  সলনি কৰিব তাকে কম   gmail- পাছৱৰ্ড সলনি কৰিবলৈ অলপ  কঠিন gmail আইডিৰ পাছৱৰ্ড কেনেকৈ সলনি কৰিব লাগে সেই বিষয়ে অধিক লোকে নাজানে





google- এটা to step verification  প্ৰমাণিকৰণ বৈশিষ্ট সৃষ্টি কৰিছে যাতে আপুনি হেক হোৱাৰ পৰা আপোনাৰ gmail একাউণ্ট পাছৱৰ্ড সংৰক্ষণ কৰিব পাৰে যদি আপোনাৰ gmail একাউণ্ট আপোনাৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ, মই আপোনাক এনে এটা পথ পৰামৰ্শ দিম যদি আপুনি আপোনাৰ gmail একাউণ্টত দ্বি-পদক্ষেপৰ প্ৰমাণিকৰণ ইনষ্টল কৰিব লাগিব, আপোনাৰ ' বাইল বা কম্পিউটাৰত আপোনাৰ gmail পাছৱৰ্ড কেনেকৈ সলনি কৰিব পাৰে সেয়া জানিবলৈ দিয়ক

Gmail পাছৱাৰ্ড কেনেকৈ সলনি কৰিব লাগে(gmail password )

1. Google- যাওক আৰু Gmail Password Change বাবে সন্ধান কৰক

সকলোৰে প্ৰথমে, আপোনাৰ 'বাইল বা কম্পিউটাৰ ব্ৰাউজাৰৰ যাওক আৰু আপুনি সন্ধান কৰক gmail password Change    সলনি কৰাৰ বাবে, তলৰ ষ্ক্ৰীনশ্বট দেখুওৱা ' লে আপুনি সালসলনি কৰা পাছৱৰ্ড - google লিংক ক্লিক কৰিব লাগিব










2. এতিয়া আপোনাৰ ইমেইল আৰু পুৰণি পাছৱৰ্ড যোগ কৰক

যেতিয়া আপুনি লিংকটোত ক্লিক কৰে, আপুনি ছাইন ইন কৰিবলৈ অব্যাহত ৰাখিবলৈ আপুনি ক্লিক কৰিব লাগিব তেনেহ ' লে আপুনি আপোনাৰ gmail আইডি আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰৱিষ্ট কৰিব লাগিব, যিমান সোনকালে আপুনি ছাইন ইন কৰিবলৈ ক্লিক কৰে, তাৰপিছত আপোনাক আপোনাৰ পাছৱৰ্ড পুনৰাই লৈ যাব আপুনি ছাইন- ক্লিক কৰিব লাগিব।







3. এতিয়া আপোনাৰ নতুন পাছৱৰ্ড প্ৰৱিষ্ট কৰক আৰু পাছৱৰ্ড সলনি কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

যেতিয়া আপুনি এটা পাছৱৰ্ড প্ৰৱিষ্ট কৰে, তেতিয়া এতিয়া আপোনাৰ নতুন পাছৱৰ্ডৰ বাবে সোধা ' , তেন্তে আপুনি প্ৰথম বাকচত এটা নতুন পাছৱৰ্ড প্ৰৱিষ্ট কৰিব লাগিব, তাৰপিছত অন্য এটা বাকচত একেটা পাছৱাৰ্ড স্থাপন কৰক যাতে পা ছৱাৰ্ড নিশ্চিত কৰিব পাৰে, পাছৱাৰ্ড প্ৰৱিষ্ট কৰাৰ পিছত, গুপ্তশব্দ পৰিবৰ্তন কৰাৰ বাবে ক্লিক কৰক যদি আপুনি দুয়ো বাকচত পাছৱাৰ্ড ৰাখিব বিচাৰে, তেন্তে আপোনাৰ পাছৱাৰ্ড সলনি কৰা '



Post a comment

0 Comments