Header Ads Widget

Ticker

6/recent/ticker-posts

5 টি খাদ্য পদার্থ আপুনি থাইৰয়ড পৰা কষ্ট পালে খাব লাগিব

১.এইবোৰ উত্তম খাদ্য 

Hypothyroidism বা থাইৰয়ড কাৰ্যকলাপ হৈছে এক গম্ভীৰ চিকিৎসা পৰিস্থিতি আৰু 1 গৰাকী লোকৰ ভিতৰত এই সমস্যাৰ পৰা কষ্ট পোৱা হৈছে । আপোনাৰ ডিঙি এটা পখিলা আকাৰৰ বৰ্তমান এটা ডাঙৰ ভূমিকা আছে আপোনাক সুস্থ কৰিবলৈ বৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা । থাইৰয়ড কাম কৰাৰ মূল কাৰণ হৈছে hormonal lopsidedness । যেতিয়া আপোনাৰ শৰীৰে যথেষ্ট থাইৰয়ড নোৱাৰে কৰিব নোৱাৰে তেতিয়া এই মুলতঃ হয় । অৱসতা, ওজন হ্ৰাস, চুলিৰ ক্ষতি হৈছে থাইৰয়ড কেইটামান সাধাৰণ লক্ষণ, আৰু এই সমস্যা সমাধান কৰিবলৈ আটাইতকৈ ভাল উপায় হৈছে আপোনাৰ diet সৰু tweets । কিছুমান ধৰণৰ খোৱা বস্তু খোৱাৰ বাবে অলপ উপযোগী হ ' ব পাৰে যেতিয়া আপুনি থাইৰয়ড পৰা কষ্ট পায় । 

উন্নত থাইৰয়ড স্বাস্থ্যৰ বাবে আপোনাৰ diet 5 টা খাদ্য বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগে: 

২. ব্রাজিল বাদাম(Brazil Nuts) 

Crunchy আৰু সোৱাদলগা, ব্ৰাজিল বাদাম সেলেনিয়াম ৰে অন্তৰ্ভুক্ত । এটা ব্ৰাজিল নাটচ 68 ৰ পৰা 91 smaller scale grams (mcg) ৰ পৰা প্ৰতিদিনে 2-4 খন ব্ৰাজিলীয় নাটচ, তোমাৰ শৰীৰৰ দৈনিক প্ৰয়োজন হ ' ব । এটা সমীক্ষা দেখুৱায় যে এই মাইক্ৰ ' মাইক্ৰোৱেভৰ পৰিপূৰক অধিক কাৰ্য্যকৰী হয়, বিশেষকৈ ব্ৰাজিল নাটচ । 

৩.অ্যাভোকাডো 

অ্যাভোকাডো এক ফলৰ ধনী ফল । এই ফল হৈছে এক ধনী উৎস যিয়ে তেজ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সহায় কৰে আৰু থাইৰয়ড উত্তম পাৰদৰ্শিতা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সহায় কৰে আৰু থাইৰয়ড বেলেন্স বাবে । 

৪.কেঁচা পালেং শাক-পাচলি 

সেউজীয়া শাক-পাচলি, শৰীৰৰ ওপৰত ঘামগাঁৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰে । এই শাক-পাচলি শক্তিশালী cancer prevention agents আৰু carotenoids পৰা সেই শৰীৰ প্ৰতিৰোধ কৰে । 

৫. মাছ 

মাছ, ট্ৰাউট, টুনা, বা চাৰডিনৰ, ওমেগা-3 বয়েই ধনী, যিয়ে নিজৰ আহাৰৰ বাবে এটা উত্তম পছন্দ কৰে । অ-3 বয়েই acids সহায় কৰাৰ বাবে, নিৰ্মাণ কৰাত সহায় কৰা আৰু হৃদয় ৰোগৰ আশঙ্কা কেৱল নহয়, মাছ হৈছে এক ভাল উৎস । 

৬.কণী 

কণী, বিশেষকৈ fed কণী iodine আৰু selenium, যাৰ থাইৰয়ড সমৰ্থক । এটা কণী 20 শতাংশ  seleminium আৰু 15 শতাংশ iodine থাকে  । থাইৰয়ড উত্তম কাৰ্য্যক্ষমতাৰ বাবে আপোনাৰ শৰীৰৰ দৈনিক প্ৰয়োজন । ইয়াৰ পৰা পৃথক, কণী আৰু tyrosine এটা উত্তম উৎস । ৰাতিপুৱা খালী পেটত পানী খুৱাৰ উপকাৰিতা 

Post a comment

0 Comments