Header Ads Widget

Ticker

6/recent/ticker-posts

Weight loss: Do you know what is the toughest ab exercise? in Assamese (Hint: It's not a plank)

Weight loss: Do you know what is the toughest ab exercise? in Assamese (Hint: It's not a plank) credit by timesofindia.indiatimes.com 

 সকলো জিম - গৈ সক্ষমতা দিয়াৰ চেষ্টা কৰি নিজৰ সিংহাসন শুদ্ধ কৰাৰ চেষ্টা কৰি দিয়াৰ দৰে, আটাইতকৈ ভাল আৰু শ্ৰেষ্ঠ পেটৰ ব্যায়াম হ ' বলৈ ধৰা আছে । ই আপোনাৰ  পেট muscles ভাল কাম কৰে আৰু আপোনাৰ কান্ধৰ, ডিঙি, লুট, বুকু, তপিনালৈকে আৰু বেক-muscles বাবে সবল কৰাত সহায় কৰে । 

আটাইতকৈ টান ব্যায়াম

যে বহুত কঠিন কঠিন অভ্যাস হয়, আৰু আপোনাৰ পেটৰ সৰু বাবে ই লগতে কাৰ্য্যকৰী হয় । L-sid এক biometric ব্যায়াম কৰে যি আপোনাৰ শৰীৰ শক্তিশালী কৰে, যদিও তুমি আগলৈ যোৱা নাই । এই ব্যায়াম অনেক প্ৰকাৰৰ muscles নিজৰ পেট, বাহু, কাটিবা, triceps আৰু হিপ phlēksarsa ভাল পায় ।

এয়া কেনেকৈ কৰিব লাগে:

পদক্ষেপ 1: আপোনাৰ ফালৰ দ্বাৰা আপোনাৰ ফালৰ সৈতে মজিয়াৰ ওপৰত বহা । এতিয়া আপোনাৰ সন্মুখত আপোনাৰ ভৰি মেলি দিয়া । তেওঁলোকক পোন হৈ ইজনে আনজনৰ লগত বন্ধ কৰা হ ' ব লাগিব ।

পদক্ষেপ 2: আপোনাৰ কলাফুলে একেলগ কৰক আৰু আপোনাৰ হাত ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ শৰীৰ সংগ্ৰহ কৰাৰ চেষ্টা কৰক । বেলেন্স বজায় ৰাখিবলৈ আপুনি আপোনাৰ শৰীৰৰ বাবে এটা সৰু আগলৈ সহায় কৰিব পাৰে ।

পদক্ষেপ 3: এই অৱস্থান 10 ছেকেণ্ডৰ বাবে ধৰি ৰাখক, তাৰপিছত 30 ছেকেণ্ডৰ অৱধি আৰাম কৰক । এইটো 3-4 বাৰ পুনৰাবৃত্তি কৰক ।

তুমি এয়া কঠিন কৰিব পাৰা?

আপুনি আপোনাৰ শৰীৰ প্ৰত্যাহ্বান দিবলৈ আপুনি l-jutt সলনি কৰাৰ চেষ্টা কৰিব পাৰে । বা দুটা উপায় হৈছে এয়া কঠিন কৰিবলৈ ।

1. জিমনাষ্টিকচ আঙুঠি l-sid: আপুনি এই ব্যায়াম জিমনাষ্টিকচ আঙঠি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে । আপোনাৰ বাহু, কান্ধ, আৰু core আগতকৈ অধিক প্ৰভাৱী হৈ আছে কাৰণ আপোনাৰ muscles অৱস্থা ধৰি ৰাখিবলৈ কঠিন হ ' ব ।

2. টা ওলমি থকা ৰাতি হ 'ল : এই মতে, তুমি নিজকে মজিয়াৰ পৰা উঠোৱা সলনি কৰাৰ পৰা ওলমি হ' ব লাগিব ।

তলৰ শাৰী

বৰ বেছি চেষ্টা নকৰিব যদিহে তুমি এইটো কৰিবলৈ কষ্ট পোৱা । টুং খুব ক slimming কে লিয়ে খুব সে ডার্ড কর স্কট হো ইয়াক ঠিক কৰিবলৈ দৈনিক চৰ্চা কৰক ।

ধন্যবাদ

Post a comment

1 Comments